Pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do malowniczo położonej Gminy Wągrowiec, gdzie łączy się tradycja z nowoczesnością. Wszystkie działania podejmowane przez tutejszy samorząd nastawione są na kreowanie nowoczesnej i otwartej wsi z jednoczesnym pielęgnowaniem i wzmacnianiem tradycji wielkopolskich.

Gmina Wągrowiec administracyjnie należy do województwa wielkopolskiego, ale o jej atrakcyjności lokalizacyjnej świadczy położenie na pograniczy dwóch województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, w odległości 60 km od Poznania oraz 70 km od Bydgoszczy i 120 km od Torunia. Nasza Gmina  stanowi część Pałuk - regionu historyczno - etnicznego będącego kolebką Słowian i Państwa Piastów.

Powierzchnia Gminy obejmuje 347,75 km2. Na tym terenie zamieszkuje 12 254 osób. Ze względu na uwarunkowania środowiskowe i istniejąca tradycję, podstawową dziedziną gospodarczą gminy jest rolnictwo. Użytki rolne zajmują ok. 85 % powierzchni gminy. Na terenie gminy funkcjonuje 1369 gospodarstw indywidualnych o zróznicowanej wielkości. Szczycimy się również bardzo dobrze rozwiniętą hodowlą, przede wszystkim trzody chlewnej i bydła mlecznego. W wielu wyspecjalizowanych gospodarstwach dzieki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej stosowane sa nowoczesne rozwiązania, a ich właściciele zdobywają nagrody i otrzymują wyróznienia na szczeblu wojewódzkim.

Ale rolnictwo nie jest naszą jedyną domeną...