Nowa Otwarta Strefa Aktywności

OSA (link otworzy duże zdjęcie)

W Rąbczynie powstała kolejna już w Gminie Wągrowiec - Otwarta Strefa Aktywności. Przestrzeń dostępna dla wszystkich mieszkańców i miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu, wyposażona została w plac zabaw i siłownię zewnętrzną. Dla bezpieczeństwa użytkowników pod urządzeniami zabawowymi zastosowano piaszczyste podłoże oraz zamontowano regulamin korzystania. Każdy kto będzie chciał zadbać o swoją kondycję fizyczną, może wypróbować swoich sił na urządzeniach typu fitness. Powstała również wiata z grillem do wspólnej integracji mieszkańców.

Wartość inwestycji, po ostatecznym rozliczeniu wykonanych prac wyniosła 196 285,10 zł brutto. Zadanie zostało w całości zrealizowane ze środków Gminy Wągrowiec.

W dniu 16.11.2020 r. dokonano odbioru prac realizowanych w ramach zamówienia pn. Budowa Otwartej Strefy Aktywności OSA w Rąbczynie”- ETAP I. Wykonawcą robót zleconych przez Gminę Wągrowiec był Pan Dominik Krajniak z Gołańczy, prowadzący działalność gospodarczą Usługi Budowlano- Drzewne.

Zakres prac wykonany w ramach zamówienia obejmował:

•  wykonanie nawierzchni z kostki betonowej wraz z podbudową,

•  dostawę i montaż elementów małej architektury: ławek i stojaka na rowery,

•  wykonanie nawierzchni bezpiecznej z piasku pod sprawnościowym placem zabaw,

•  dostawę i montaż elementów placu zabaw: regulaminu, karuzeli, bujaków, linarium - piramidy, huśtawki sześciokątnej,

•  dostawę i montaż podwójnych elementów siłowni zewnętrznej: wioślarza z prasą nożną, biegacza i orbitreka, wyciskania siedząc i wyciągu górnego, rowera i surfera, drabinki i ławeczki oraz regulaminu siłowni,

•  dostawę i montaż gier terenowych: gry w szachy; stołu do tenisa;

•  dostawę i montaż grilla;

•  budowę drewnianej altany ogrodowej.

Opublikowano: 17 listopada 2020 14:33