Wdrożenie systemu PLATFORMA KOMUNIKACYJNA w Urzędzie Gminy Wągrowiec

Od 1 sierpnia 2018 roku Gmina Wągrowiec uczestniczy w projekcie pn. „Cyfrowy rozwój samorządów - nowe obszary świadczenia e-usług w 14 gminach województwa wielkopolskiego”, realizowanym przy współpracy z Wielkopolskim Ośrodkiem Kształcenia i Studiów Samorządowych. Przedsięwzięcie realizowane jest na terenie Wielkopolski przez 14 samorządów, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Dzięki uczestnictwie w projekcie gmina pozyskała nowe komputery i oprogramowanie pozwalające sprawniej realizować zadania gminy. Pracownicy uczestniczyli w szkoleniach, na których zdobyli aktualną wiedzę i umiejętności pozwalające na efektywniejsze wypełnianie zadań. Dodatkowo, po przeprowadzeniu zewnętrznego audytu, urząd otrzyma rekomendacje i sugestie usprawnień, dzięki którym wszelkie informacje, dokumenty i dane mieszkańców będą jeszcze lepiej chronione przed zewnętrznymi zagrożeniami. Ponadto wdrożone zostało nowoczesne rozwiązanie informatyczne – Platforma Komunikacyjna, która pozwala na internetową obsługę mieszkańców i przedsiębiorców, zwłaszcza w obszarach dotyczących podatków i nieruchomości.

Platforma komunikacyjna (z której można już korzystać), jest dostępna pod adresem:
eurzad.gminawagrowiec.pl

Opublikowano: 10 lutego 2020 11:19