Informacja dotycząca drugiej dawki szczepień HPV

Szanowni Rodzice i Opiekunowie Prawni dziewczynek z rocznika 2006 z terenu powiatu wągrowieckiego.

W odpowiedzi na pojawiające się pytania oraz wątpliwości dotyczące terminów podania drugiej dawki szczepionki przeciwko HPV dziewczętom z rocznika 2006, pragnę Państwa poinformować a zarazem uspokoić, że zostanie ona podana zgodnie z bezpiecznym schematem dawkowania produktu leczniczego Gardasil 9.

Opóźnienie związane z podaniem szczepionki wynika z faktu, iż dostępność w/w szczepionki na polskim rynku jest aktualnie ograniczona. Powodem zaistniałej sytuacji jest wzrost zainteresowania szczepionkami przeciwko HPV na świecie, w szczególności zwiększająca się liczba narodowych programów szczepień oraz globalnych inicjatyw zdrowotnych działających na rzecz zmniejszenia zapadalności na niektóre nowotwory  i choroby związane z zakażeniem wirusem HPV.

Jednakże pragnę Państwa zapewnić, że szczepionka zostanie podana dziewczętom na przełomie lutego/marca 2020r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych terminów szczepień będą przekazywane Państwu na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej www.wagrowiec.pl bądź bezpośrednio przez realizatora szczepień Specjalistyczną Przychodnię “EDICTUM” Sp. z o.o z siedzibą w Poznaniu.

Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc

Opublikowano: 31 października 2019 20:31