Komunikat Wójta Gminy Wągrowiec w związku z wprowadzeniem stanu epidemii

 (link otworzy duże zdjęcie)

Szanowni Państwo

W dniu 20 marca 2020r. Premier RP Pan Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnych ograniczeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenia się wirusa SARS-COV-2. W związku z powyższym informuję, że:

1)  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczanie COVID-19 funkcjonowanie placówek oświatowych na terenie kraju zostało ograniczone do dnia 10 kwietnia 2020 r.

2) w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii:

- ograniczona obsługa interesantów w Urzędzie Gminy Wągrowiec obowiązuje do czasu jej odwołania,

 - na terenie Gminy Wągrowiec do odwołania obowiązuje całkowity zakaz organizowania imprez okolicznościowych w obiektach użyteczności publicznej oraz zakaz korzystania z boisk sportowych i placów zabaw.

Po raz kolejny przypominam o obowiązku zachowania szczególnej higieny i bezwzględnego przestrzegania nakazów i zakazów wprowadzanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wszystkie te ograniczenia mają na celu  zwiększenie  bezpieczeństwa nas wszystkich. 

                                                                                                     Wójt Gminy Wągrowiec

                                                                                                   inż. Przemysław Majchrzak

Opublikowano: 20 marca 2020 14:18

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 217