Stan epidemii w Polsce

 (link otworzy duże zdjęcie)

20 marca 2020 r. Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Minister Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej ogłosili stan epidemii w naszym kraju. O kolejnych decyzjach rządu informował również Minister Edukacji Dariusz Piontkowski.

- Żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiom się, ograniczać to, wdrażać odpowiednie zasady, także w obszarze kwarantanny, wprowadzamy dzisiaj stan epidemii – poinformował Premier. Stan epidemii związany jest z wprowadzeniem surowszych przepisów niż te wynikające ze stanu zagrożenia epidemicznego. Łukasz Szumowski tłumaczył na piątkowej konferencji, że wprowadzenie  go umożliwia ministrowi zdrowia na terenie Polski, a wojewodom na terenie poszczególnych województw wyznaczanie roli personelowi medycznemu, ale i innym osobom, w zwalczaniu epidemii. Premier poinformował także, że fundamentalne znaczenie dla powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 ma przestrzeganie zasad kwarantanny. Kary za jej złamanie zostały podniesione z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministra Edukacji Dariusza Piontkowskiego zajęcia w szkołach zawieszone zostały do Wielkanocy. Zgodnie z wcześniejszymi decyzjami, zajęcia w szkołach zostały wstrzymane do 25 marca. Według kalendarza przerwa Wielkanocna miała się odbyć od 9 do 14 kwietnia. Jak zapowiedział Minister Edukacji Dariusz Piontkowski od 25 marca ruszy obowiązek realizacji podstawy programowej online dla uczniów i nauczycieli

Według najświeższych danych dostępnych na stronie Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej, w całym kraju potwierdzono zarażenie 649 osób, z czego 7 nie żyje. W naszym województwie koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 36 osób. Stan na godz. 8.38/23.03.2020.

Opublikowano: 23 marca 2020 09:34

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 155