Pierwsze Jesienne Spotkanie w Jesieni Życia

30 listopada 2019 r. w sali widowiskowej w Łeknie odbyło się pierwsze wspólne spotkanie Seniorów z Gminy Wągrowiec i Miasta Wągrowca. Honorowy Patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem objęli: Starosta Wągrowiecki – Tomasz Kranc, Wójt Gminy Wągrowiec – Przemysław Majchrzak i Burmistrz Wągrowca – Jarosław Berendt, którzy otrzymali podziękowania za dotychczasową współpracę.

„Jesień życia to wiek senioralny, a senior to powaga, doświadczenie, mądrość ale i ogromna chęć życia. My jesienni ludzie nie możemy odkładać na później. Musimy mieć przyjaciół i otwarte serca” – podkreśliła Urszula Sura – Pawlak, przewodnicząca Koła „Cystersi” w Łeknie pełniąca rolę gospodyni spotkania. Inicjatorami spotkania Integrującego środowiska senioralne miasta i gminy Wągrowiec był Klub Seniora „Cystersi” w Łeknie oraz Dzienny Dom Seniora w Wągrowcu.

Na zaproszenie odpowiedziało 180 seniorów, którzy wspólnie bawili się w andrzejkowy wieczór. W spotkaniu uczestniczyli również: Małgorzata Osuch – przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Jarosław Berendt – Burmistrz Wągrowca, Paulina Meller-Biegańska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu, Iwona Jankiewicz – przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu, Krystyna Urbańska – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Kamil Zawadzki – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie oraz pracownicy DDS w Wągrowcu.

Były również niespodzianki – koncert Krzysztofa Koniarka, który wystąpił na zaproszenie Wójta Gminy Wągrowiec i tort ufundowany przez starostę wągrowieckiego. Czas upływał w miłej atmosferze przy wspólnych śpiewach i tańcach do muzyki granej przez Kapelę Biesiadną działającą przy GOK w Łeknie oraz DJ Marcina Bodusa z Krosna.

Do zobaczenia na kolejnych wspólnych spotkaniach!

Opublikowano: 01 grudnia 2019 09:15