65 lat Wągrowieckiego Oddziału PTTK

Chodzą po górach, dolinach, ale też pływają, jeżdżą np. na rowerze. Zwiedzają odległe i nie tak dalekie krainy a swoją pasją zarażają innych. Wągrowiecki oddział PTTK, czyli Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego został założony w 1954 roku. Obecnie Oddział liczy 250. członków działających w pięciu klubach: Klubie Turystyki Kajakowej „Zimorodek”, Klubie Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour”, Klubie Turystyki Rowerowej „Siodełko z Mieściska”, Klubie Turystyki Górskiej „Szarotka” oraz Klubie Turystyki Pieszej „Włoczykij”. Członkowie wągrowieckiego oddziału współpracują z Samorządem Gminy Wągrowiec przy organizacji imprez m.in.: Harpagana Pałuckiego, Piastowskiego Rajdu Rowerowego oraz wielu innych.

W sobotę, 31 sierpnia 2019 r., z tej okazji odbyły się uroczystości w Sali Kina MDK. Minutą ciszy uczczono pamięć tych działaczy, którzy odeszli. Były okolicznościowe przemówienia, gratulacje i nagrody.

Zarząd Główny PTTK w Warszawie nagrodził za pomoc i współpracę Samorządy Powiatu Wągrowieckiego, Gminy Wągrowiec oraz Miasta Wągrowca. Brązowe Medale PTTK z rąk prezesa Tomasza Bieguna odebrali: Starosta – Tomasz Kranc, Wójt – Przemysław Majchrzak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Zarząd Powiatu Wągrowieckiego przyznał Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego:

- Wągrowieckiemu Oddziałowi PTTK

- Tomaszowi Biegunowi - prezesowi

- Annie Matlach – skarbnikowi

Nagrody wręczyli Starosta – Tomasz Kranc, Wicestarosta – Michał Piechocki oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego – Małgorzata Osuch.

W Galerii dla zwiedzających przygotowano okolicznościową wystawę.

Opublikowano: 03 września 2019 15:14