80. Rocznica wybuchu II wojny światowej - Pamiętamy o Bohaterach!

1 września 1939 r. to tragiczny dzień dla narodu polskiego - to data ataku Niemiec na Polskę i początek II wojny światowej. By uczcić pamięć ofiar wojny, delegacje władz samorządowych – Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak z Przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Łukaszczykiem, Wójtem – Grzegorzem Gałganem i Przewodniczącym Rady Gminy - Danielem Gałganem z Gminy Polanka Wielka, Rodziną jednego z zamordowanych w bukowieckim lesie, dyrektorem oraz uczniami Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu złożyły kwiaty w Bukowcu pod pomnikiem pomordowanych przez hitlerowców mieszkańców ziemi wągrowieckiej.

W miejscu tragicznych wydarzeń z okresu okupacji - przed pamiątkowym obeliskiem - symboliczne złożenie kwiatów stanowiło hołd dla tych wszystkich, którzy oddali życie broniąc wolności i niepodległości Polski, dla ofiar obozów koncentracyjnych i innych miejsc kaźni. Historię tragicznych wydarzeń oraz nazwiska zamordowanych mieszkańców ziemi wągrowieckiej odczytała dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Wągrowcu Danuta Chosińska.

O godz. 9.30 złożono również wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze w innych miejscach pamięci na terenie Gminy Wągrowiec: w Potulicach, Rąbczynie i Łeknie.

Cześć Ich Pamięci!

Opublikowano: 03 września 2019 13:24