Wypoczynek dzieci

 (link otworzy duże zdjęcie)

 Jak co roku, Gmina Wągrowiec zapewniła wypoczynek letni dzieciom z jej terenu. Tym razem  zorganizowano kolonie dla 26 dzieci, które w dniach 5 do 14 sierpnia będą przebywać w Bukowcu, w górach Rudawach Janowickich, będących częścią Sudetów.

Podczas pobytu  koloniści będą zwiedzać m.in Jelenią Górę, Wieściszowice (słynne kolorowe jeziorka) i Pilchowice (najwyższa w Polsce kamienna zapora wodna). Wejdą na Sokoliki w Górach Sokolich (kursy skałkowe odbywali tam m.in. Wanda Rutkiewicz i Krzysztof Wielicki) oraz odbędą wycieczkę z przewodnikiem po Rudawskim Parku Krajobrazowym.

Będą brali udział w prelekcji i pokazie przeźroczy prowadzonym przez przewodnika sudeckiego oraz prowadzonych przez specjalistów warsztatach plastycznych, zajęciach muzyczno-ruchowych i zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Całości dopełnią pobyt na strzeżonym kąpielisku z widokiem na góry, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, gry, zabawy i konkursy kolonijne.

Życzymy kolonistom, by dopisywała im pogoda a pobyt w górach dostarczył wielu pozytywnych  wrażeń i wspaniałego wypoczynku.

 

Opublikowano: 06 sierpnia 2019 13:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 225