Piknik Kolarski w Runowie

W miniony weekend  13-14 lipca na terenie Gminy Wągrowiec odbył się pierwszy Piknik Rowerowy pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Wójta Gminy Wągrowiec.

Organizatorami imprezy byli: Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Urząd Gminy Wągrowiec, Firma MERX Polska Sp. z o.o. oraz Wielkopolski Związek Kolarski.

Wyścig był umieszczony w Kalendarzu Komisji Masters Polskiego Związku Kolarskiego i każdy etap był punktowany do Challenge ogólnopolskiego.

Pierwszego dnia zawodów uczestnicy zdobywali:

- Mistrzostwo Polski Przedszkolaków ze startu wspólnego,
- Mistrzostwo Wielkopolski ze startu wspólnego w kategoriach:
- Masters
- Policja
- Służba Zdrowia
- Służba Liturgiczna
- Niewidomi i Słabowidzący
- Amatorzy
- Mistrzostwo Gminy Wągrowiec ze startu wspólnego w kategorii Szkółki Kolarskie i Szkoły Podstawowe

piknikm.jpg

W niedzielę zawodnicy zdobywali tytuły mistrzowskie w jeździe indywidualnej na czas:
- Gminy Wągrowiec Szkółek Kolarskich i Szkół Podstawowych
- Wielkopolski w kat. Masters, Policja, Służba Zdrowia, Służba Liturgiczna, Niewidomi i Słabowidzący, Amatorzy

Wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali pamiątkowe medale, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki i puchary z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu inspektor Magdaleny Sławińskiej, Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu asp. sztab. Mariusza Krawczaka, Wójta Gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka, Honorowego Komandora Wyścigu Prezesa Gminnego Stowarzyszenia LZS Gminy Wągrowiec Tomasza Radeckiego, Radnych Rady Gminy Wągrowiec – Irenę Klawińską i Ryszarda Stępniaka, Sołtysa Sołectwa Runowo Karoliny Kogut, Prezesa Stowarzyszenia „Strzecha” Potulice Aliny Kopniewskiej i Prezesa Stowarzyszenia „Pisanki” Runowo Ireny Pisarek.

Komitet Organizacyjny tworzyli: Gminne Stowarzyszenie LZS Gminy Wągrowiec, Firma Merx Polska sp. z o.o. w Wągrowcu, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, OSP RP Gminy Wągrowiec, Urząd Gminy Wągrowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie, Sołectwo Runowo, Sołectwo Potulice, Sołectwo Żelice, Sołectwo Rudnicze, Stowarzyszenie „Pisanki” Runowo, Stowarzyszenie „Strzecha” Potulice, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Żelice, Koło Gospodyń Wiejskich Żelice, Stowarzyszenie UKS Żelice.

Głównym sponsorem Pikniku Kolarskiego była Firma Merx Polska sp. z o.o. w Wągrowcu.

Organizatorzy składają podziękowania funcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, Druhom Jednostek OSP z Gminy Wągrowiec, Agencji Ochrony Hunters w Wągrowcu oraz wolontariuszom za zabezpieczenie terenu wyścigów.

Wyniki w załączeniu

Opublikowano: 15 lipca 2019 10:46

Załączniki:

wyniki_masters.pdf [293.68 KB]

wyniki_merx.pdf [259.62 KB]

wyniki_policja.pdf [251.84 KB]

wyniki_sluzba_liturgiczna.pdf [254.39 KB]

wyniki_sluzba_medyczna.pdf [257.3 KB]

2wyscig_kolarski_pod_patronatem_komendanta_wojewodzkiego_policji_w_poznaniu_i_wojta_gminy_wagrowiec__czasowka_wyniki.pdf [319.93 KB]

wyniki_szkoly_podstawoe_i_szkolki_kolarskie.pdf [280.12 KB]

wyniki_przedszkole.pdf [267.18 KB]