Rozporządzenie w sprawie wyznaczenia obszaru zapowietrzonego zgnilcem amerykańskim pszczół

Urząd Gminy Wągrowiec informuje, iż w miejscowości Żabiczyn na terenie Gminy Mieścisko Powiatowy Lekarz Weterynarii stwierdził przypadek choroby – zgnilca amerykańskiego pszczół. Powyższe ognisko chorobowe stwierdzono na podstawie objawów klinicznych czerwiu w zakażonej pasiece oraz wyników badań laboratoryjnych próbek. W celu zwalczenia choroby określono obszar zapowietrzony wokół jej ogniska i wprowadzono na nim nakazy oraz zakazy określone w rozporządzeniu nr 1/2019 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wągrowcu z dnia 03 lipca 2019 r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu wągrowieckiego.

Biorąc pod uwagę powyższe w załączeniu podajemy do Państwa wiadomości wyżej wspomniane rozporządzenie oraz załącznik graficzny przedstawiający teren zapowietrzony w obrębie 6 km od wystąpienia ogniska zgnilca amerykańskiego pszczół.

Opublikowano: 10 lipca 2019 13:09

Załączniki: