Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z jarmarkiem kulturowym w Licheniu Starym

W pierwszym dniu VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów w Licheniu Starym – 8 września – odbył się jarmark kulturowy. Wzięły w nim udział Koła z całej Polski, także delegacja Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wągrowiec, przedstawicielki Towarzystwa Miłośników Ziemi Pałuckiej, Koła Hafciarskiego, Uniwersytetu III Wieku oraz Piotr Marciniuk prezentujący swoje rzeźby.

Uczestników oficjalnie powitali: główna organizatorka Wanda Waleriańczyk, poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, wicestarosta koniński Władysław Kocaj, burmistrz Ślesina Mariusz Zaborowski, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Koninie Katarzyna Rzepecka-Andrzejak, członek Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej Jolanta Nawrocka.

W programie poza występami zespołów ludowych i koncertami muzycznymi Gospodynie uczestniczyły w konkursach kulinarnych na potrawy z kapusty i najlepsze ciasta oraz twórczości artystycznej.

W kategorii ciast IV miejsce zdobyło ciasto Bounty z kiszoną kapustą przygotowane przez Stowarzyszenie „Pisanki” Runowo, dyplom podziękowanie otrzymały Różyczki przygotowane przez KGW Rudnicze.

W kategorii potraw z kapustą IV miejsce zdobyły Paszteciki z kapustą i grzybami - przygotowane przez KGW Rudnicze, V miejsce przyznano pieczonym Pierogom z kapustą, mięsem i ciecierzycą przygotowanym przez KGW Kobylec. Dyplomy i podziękowania otrzymały: Kapuśniak przygotowany przez KGW Przysieczyn, Golonka w kiszonej kapuście przygotowany przez KGW Toniszewo oraz Kluski z kapustą przygotowane przez KGW Kaliszany.

Opublikowano: 10 września 2018 15:59