Zakończenie realizacji II etapu projektu ,,Zagospodarowanie przestrzeni publicznej – w centrum wsi w Werkowie, Kopaszynie, Wiśniewie, Mikołajewie i Przysiece”

 (link otworzy duże zdjęcie)

logotypyprow.jpg

Projekt ,,Zagospodarowanie przestrzeni publicznej – w centrum wsi w Werkowie, Kopaszynie, Wiśniewie, Mikołajewie i Przysiece” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, dla operacji typu ,,Kształtowanie przestrzeni publicznej”, w ramach działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Gmina Wągrowiec zakończyła realizację II etapu projektu pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Wiśniewie, Mikołajewie i Przysiece Część I Zagospodarowanie przestrzeni publicznej  w centrum wsi w Wiśniewie, Część II Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum wsi w Mikołajewie”, Część III „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum wsi Przysieka”.

Wykonawcą robót była firma MAGIC GARDEN Spółka z o.o. z siedzibą w Pakości.

W ramach zadania w każdej miejscowości wykonano nawierzchnię z piasku pod urządzenia placu zabaw, chodniki i ciągi komunikacyjne pieszo-rowerowe, ogrodzenie, skwery zieleni obsadzone drzewami, krzewami i trawami ozdobnymi a także oświetlenie. Place zabaw wyposażono w urządzenia zabawowe, urządzenia siłowni zewnętrznej, autonomiczną stację naprawy rowerów oraz elementy małej architektury. Dodatkowo w miejscowości Przysieka wykonano drewnianą wiatę.

Wartość II etapu projektu to 618 129,38 zł, z czego dofinansowanie w wysokości 393 313 zł.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty został następujący cel: Wsparcie lokalnego rozwoju poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej – w centrum wsi w Wiśniewie, Mikołajewie i Przysiece.

Opublikowano: 01 września 2020 10:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 88

Zdjęcia: