Odznaka honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej" dla Krystyny Urbańskiej

odznaka (link otworzy duże zdjęcie)
Podtrzymując tradycję Jarmarku Cysterskiego, który w tym roku - ze względu na epidemię - został odwołany w trosce o zdrowie mieszkańców, 5 lipca 2020 r. w kościele p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łeknie po raz XXVI odbyła się msza św. w intencji Dobroczyńców i Zakonników Łekneńskiego Klasztoru Cysterskiego sprawowana przez ks. Prałata Andrzeja Rygielskiego i ks. Krzysztofa Idczaka.
Po mszy św. nastąpiło uroczyste wręczenie Pani Krystynie Urbańskiej odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z wnioskiem do Ministra o przyznanie tego odznaczenia wystąpił Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak. Dekoracji dokonali Posłowie na Sejm RP Marta Kubiak i Grzegorz Piechowiak.
W uroczystości wzięli udział również: Proboszcz Parafii w Łeknie ks. Marek Rerek, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch, Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, Przewodniczący Rady Gminy Wągrowiec Jerzy Łukaszczyk, radni Rady Gminy Wągrowiec, dyrektorzy jednostek gminnych, prezesi i przedstawiciele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Gminy Wągrowiec.
Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej" jest przyznawana osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu kultury. Jest ona wyróżnieniem za szczególne zasługi w zakresie działalności społecznej stanowiącej istotny wkład w rozwój literatury, teatru, fotografii, malarstwa i innych dziedzin kultury.
Serdecznie gratulujemy!

Opublikowano: 06 lipca 2020 09:19

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 78

Zdjęcia: