I miejsce dla Emilii Lehmann

Emilia Lehmann (link otworzy duże zdjęcie)

18 kwietnia zakończył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej on-line „Z piosenką na ustach”, organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Miłośników Bierzwnika.

Z powodu panującej w całym kraju pandemii konkurs przybrał niespotykaną, do tej pory, formułę. Młodzi wokaliści musieli przesyłać swoje domowe nagrania piosenek konkursowych, a następnie jury, również w zdalnych naradach dokonywało wyboru najlepszych prezentacji. Swój wokalny akces zgłosiła również Emilia Lehmann - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie Żońskim, która wykonała piosenki „Jaka róża, taki cierń”, z repertuaru Edyty Geppert oraz piosenkę Agnieszki Osieckiej. „Nie zabijaj mnie powoli”. Wcześniej oba utwory Emilka wykonywała na powiatowych konkursach wokalnych, gdzie zdobywała tytuły laureata. 11 osobowe jury z Polski, Belgii i Niemiec było pod ogromnym wrażeniem kunsztu wokalnego oraz dojrzałej interpretacji i postanowiło przyznać Emilce I miejsce. W nagrodę została zaproszona na  Festiwal Polonijny „Dźwięki, które łączą” do Hanoweru, w listopadzie lub grudniu bieżącego roku.

Emilka należy  do Zespołu Folklorystycznego Pałuckie Smyki działającego przy GOK w Łeknie, z którym  wielokrotnie występuje podczas oficjalnych uroczystości gminnych. Na trwałe zapadła w pamięć  jej  dojrzała interpretacja piosenki „Modlitwa o pokój” St. Celińskiej wykonanej podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Swój talent wokalny rozwija  pod czujnym okiem pani Lucyny Walewskiej- Jastrząbek oraz pani Marty Jastrząbek.

Gratulujemy!

Fot. archiwum prywatne