Niedziela Palmowa 2020 - inna niż wszystkie

3 kwietnia 2020 r. na fb Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie pojawił się wpis o treści:

„Każdego roku o tej porze GOK był pełen pięknych, kolorowych palm Wielkanocnych, które brały udział w konkursie.
W tym roku jest niestety inaczej, teraz wszystko jest inaczej
Ale przecież koronawirus nie ma takiej mocy, żeby odwołać Niedzielę Palmową
Nie możemy iść tłumem do kościołów #zostanwdomu
Nie możemy wziąć udziału w konkursie na palmę...
Ale przecież palmę wykonać można, jak co roku.
A ponieważ mieszkańcy Łekna głowy mają nie od parady to wpadli na pomysł, żeby w tym roku wielkanocne palmy umieścić przed domami lub w oknach.
Takie inicjatywy pozwalają zachować resztki normalności i dają wiarę, że #wszystkobedziedobrze
A zatem PALMY W OKNA I PRZED DOMY
Zachęcamy też do pokazywania Waszych palm tutaj w komentarzach.
W ten sposób zobaczymy przegląd gminnych palm wielkanocnych nie wychodząc z domu”

Apel nie pozostał bez echa i pojawiły się zdjęcia Palm Wielkanocnych, które które są symbolem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy, zwycięstwa, ale także symbolem męki oraz odkupienia i zdobią okna, domy i świetlice mieszkańców Gminy Wągrowiec.

Gratulujemy wspaniałej inicjatywy i rozpoczęcia okresu przygotowania duchowego do świąt Wielkanocnych!

Opublikowano: 05 kwietnia 2020 11:17