Piękny Jubileusz

12. listopada 2019 roku w imieniu Wójta Gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu Paulina Meller-Biegańska wspólnie z pracownikiem socjalnym Beatą Śmigielską udały się do miejscowości Runowo do Pana Wincentego Buczka z okazji pięknego Jubileuszu 85. rocznicy Urodzin.

Jubilat urodził się 9 listopada 1934 roku. Jako sześcioletnie dziecko został zesłany wraz z matką i siostrą na Sybir. Przeżył trudne lata i widział wiele krzywdy i złego. Po wojnie rodzina została przewieziona do Poznania. W Wielkopolsce pan Wincenty zaczął swoje nowe życie. Założył rodzinę, wraz z żoną mieli czworo dzieci, doczekali się wnuków i prawnuków. Obecnie mieszka wraz z żoną, wnuczką jej mężem i prawnuczką. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale filologia rosyjska. Z nostalgią wspomina czasy, gdy był kierownikiem szkoły i zarazem nauczycielem języka rosyjskiego.

Jest osobą o bardzo pogodnym nastawieniu do życia, obdarzoną wysublimowanym poczuciem humoru, mającą pasje i hobby. Wolne chwile a twierdzi, że teraz ma ich wiele, spędza na czytaniu książek lub czasopism.

Dostojnemu Jubilatowi życzymy jeszcze wielu lat życia w dobrym zdrowiu.

Opublikowano: 13 listopada 2019 09:40