IV wyprawa rowerowa młodzieży szkolnej Gminy Wągrowiec „Szlakiem ścieżek przyrodniczych – na żywo z przyrodą”

W tym roku nasza wyprawa rowerowa miała miejsce 12 września 2019 r.. Korzystając ze sprzyjającej pogody Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” Oddziału PTTK w Wągrowcu, jak co roku, zaprosił do udziału uczniów szkół gminnych: Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łeknie do udziału w wyprawie „Szlakiem ścieżek przyrodniczych” – imprezie współfinansowanej przez Urząd Gminy. Tym razem w rajdzie udział wzięli uczniowie klas siódmych. Pierwsza ścieżka, którą młodzi rowerzyści zwiedzili znajdowała się przy Centrum Edukacji Leśnej w Durowie. Następnie grupami po 15 osób, zgodnie z zasadami bezpiecznej jazdy rowerem w miejscach publicznych, pojechali obwodnicą do Rgielska i dalej leśnymi ścieżkami do kolejnego miejsca, czyli Bracholińskiej Ostoi. To niezwykle ciekawe miejsce położone nad jeziorami stanowi wspaniałe miejsce edukacyjne o florze i faunie występujących na tym terenie. Po zwiedzeniu rezerwatu i odpoczynku młodzi rowerzyści ruszyli w dalszą drogę do Kiedrowa, gdzie znajduje się Pszczelarska Ścieżka Edukacyjna. Tutaj na uczestników rajdu czekał już pan Mariusz Biniewski – sołtys, który przyjął i ugościł młodzież oraz opiekunów niezwykle serdecznie. Na wszystkich czekały kiełbaski z grilla oraz ciastka upieczone specjalnie dla nas przez panie z Kiedrowa. Uczniowie spotkali się też z panem Wojciechowskim – właścicielem pasieki, który opowiedział im o pszczołach, ich zwyczajach oraz w jaki sposób uzyskuje się miód. Każdy mógł też skosztować chleba z miodem. Na koniec odbyło się tradycyjne już losowanie nagród i drobnych upominków.

Serdecznie dziękujemy panu sołtysowi,  jego żonie i mieszkańcom za pomoc i wspaniałe przyjęcie uczestników rajdu.

Opublikowano: 21 września 2019 07:17