Otwarta Strefa Aktywności w Żelicach

W dniu 07.08.2019 r. Wójt Gminy Wągrowiec – Przemysław Majchrzak podpisał z Ministrem Sportu i Turystyki, umowę o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa Otwartej Strefy Aktywności – OSA w Żelicach”. Zadanie dofinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019. Wartość dofinansowania wynosi 50 000,00 zł.

W ramach zadania planowany jest do wykonania wariant rozszerzony projektu, który obejmuje przede wszystkim:

- siłownię plenerową, w ramach której wbudowane zostaną podwójne urządzenia tj.: wioślarz z prasą nożną, biegacz i orbitrek, wyciskanie siedząc i wyciąg górny,

- strefę relaksu, w ramach której zlokalizowany zostanie: stół do gry w szachy / warcaby, stół do gry w piłkarzyki oraz gra w klasy z nawierzchni bezpiecznej

- plac zabaw o charakterze sprawnościowym, w ramach którego powstanie: linarium - piramida, huśtawka podwójna, huśtawka - bocianie gniazdo, bujak, zestaw zabawowy, kolejka linowa.

Opublikowano: 12 sierpnia 2019 21:35