Dzień Dziecka w Siennie

 (link otworzy duże zdjęcie)

W piękne piątkowe popołudnie 7 czerwca 2019r. na placu Szkoły Podstawowej w Siennie odbył się festyn dla dzieci z okazji ich święta. Nie zabrakło także druhen i druhów  OSP.

Dmuchańce, kiełbaski z grilla, wypieki własnej roboty, lody i popcorn to tylko niektóre atrakcje dla najmłodszych. Przy tym muzyka, którą lubią dzieci powodowała, że uśmiech na ich twarzach gościł przez całą imprezę. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka organizowane były przez Szkołę podstawową w siennie, sołectwa z Sienna, Czekanowa, Łęgowa i Przysieczyna, koła gospodyń wiejskich oraz swój wkład w organizację włożyli Radni Gminy Wągrowiec Pani Anna Majer, Pan Ryszard Andrzejewski.  Dzięki temu przybyła liczniejsza niż w latach ubiegłych grupa najmłodszych wraz ze swoimi rodzicami.

Jak zawsze przy tego typu festynach nie mogło zabraknąć strażaków-ochotników z Sienna. Druhowie zafundowali lanie wody, której nie było końca, a dla ochłody rozstawiona została kurtyna wodna, dzięki której można było się schłodzić albo zmoczyć do suchej nitki. Amatorów tego "sportu" nie brakowało...

Na głowę można było założyć strażacki czerwony hełm, a syrena ręczna służyła zabawie "kto potrafi głośniej...?" Działo się.

Opublikowano: 11 czerwca 2019 10:13

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 336

Zdjęcia: