DO HYMNU- przesłuchanie konkursowe w szkole w Łeknie

 (link otworzy duże zdjęcie)

24 kwietnia  2019r. w samo południe do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Łeknie przybyli jurorzy II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU.

Mimo strajku nauczycieli udało się przygotować wymaganą regulaminem  grupę prawie 150 uczniów z klas I-VIII, którzy oprócz obowiązkowego wykonania Hymnu Państwowego zaśpiewali  także „Rotę” oraz „Gaude Mater Polonia”. Komisja w składzie prof.  zw. dr hab. Wojciech Maciejowski z Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Eliza Szymańska reprezentująca Poznańską Szkołę Chóralną im. Kurczewskiego, byli pod wrażeniem wykonania utworów, zwłaszcza  pieśni hymnicznej  „Gaude Mater Polonia”, która  jest niezwykle trudna ze względu na jej melodię, ale i na tekst po łacinie. Po występie pan prof. Wojciech Maciejowski wręczył na ręce dyrekcji szkoły pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w II edycji konkurs Do Hymnu oraz przekazał dyplomy dla wszystkich chórzystów. 

Niestety na wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać do zakończenia  przesłuchań konkursowych, które trwać będą do końca maja. Wyniki ogólnopolskiego konkursu zostaną ogłoszone na początku czerwca.

Występ uczniów zwieńczył prawie trzymiesięczny okres prób i przygotowań, które były ogromnym wyzwaniem logistycznym. Trudność stanowiło zgromadzenie uczniów z różnych klas i poziomów w jednym miejscu i czasie. Jednak się to udało dzięki zaangażowaniu uczniów,  nauczycieli i rodziców. Do przesłuchania i nagrania konkursowego chór przygotował p. Tomasz Kotwica. Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom za wyrozumiałość, rodzicom za  umożliwienie dzieciom uczestnictwa w próbach oraz wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu godnej oprawy występu.

Opublikowano: 02 maja 2019 11:24

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 161

Zdjęcia: