Seniorzy z Gminy Wągrowiec w „Cyfrowej Wielkopolsce”

W dniu 13 marca 2019 roku na terenie Gminy Wągrowiec, w miejscowościach Łęgowo, Łekno i Rgielsko rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjno-aktywizującego pn. „CYFROWA WIELKOPOLSKA".

W ramach projektu grupa 30. seniorów będzie miała możliwość udziału w cyklicznych szkoleniach podzielonych na panele. Pierwszy panel to poziom podstawowy dostosowany do potrzeb i możliwości seniorów. Poziom zaawansowany dedykowany osobom, które będą chciały pogłębić podstawowe kompetencje cyfrowe. Projekty animacyjne będące grupowymi działaniami aktywizującymi seniorów w społeczności lokalnej z wykorzystaniem funkcjonalnych kompetencji cyfrowych. Celem projektu jest aktywizacja osób powyżej 65. roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne.

Efektem kluczowym ma być włączenie seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu.

Opublikowano: 19 marca 2019 13:36