Święto Kobiet

Dzień Kobiet to święto, które obchodzone jest na terenie Gminy Wągrowiec w sposób szczególny i na stałe wpisało się w kalendarz imprez. Jest wyrazem wdzięczności i pamięci o kobietach, które w znakomity sposób łączą wychowanie dzieci, prowadzenie gospodarstwa domowego z aktywnym życiem zawodowym.

W tym roku Samorząd Gminy Wągrowiec wspólnie z Samorządem Powiatu Wągrowieckiego oraz Kołem Terenowym Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia „Krajowe Forum Kobiet” zaprosił mieszkanki powiatu wągrowieckiego i Gminy Wągrowiec na Spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Z zaproszenia skorzystało ponad 200 Pań reprezentująjących różne środowiska m.in. rady sołeckie, koła gospodyń, przedsiębiorców, pracowników administracji. Panie zostały zaproszone 8 marca do Sali Kryształowej hotelu Pietrak na spotkanie przy kawie. Już przy wejściu czekała na Nie wyjątkowa niespodzianka. Każda z Pań otrzymała od Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca, Wójta Gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka i Przewodniczącego Rady Gminy Wągrowiec Jerzego Łukaszczyka pachnący upominek – herbatę z okolicznościowym bilecikiem, w podziękowaniu za to, że „czynią ten świat piękniejszym i lepszym”.

Podczas uroczystości głos zabrali Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Prezes Zarządu Powiatowego PSL Eugeniusz Pyrzyński, Prezes Koła Terenowego Powiatu Wągrowieckiego KFK Małgorzata Strzelecka oraz Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, którzy złożyli wszystkim Paniom serdeczne życzenia.

Wyjątkowymi gośćmi byli dr Izabela Hasińska i mec. Błażej Różański – pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy wygłosili prelekcję pt. „Pozycja Kobiety – przedsiębiorcy na rynku”.

Część artystyczna odbyła się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu. W „Muzycznym koncercie dla Pan” wystąpili uczniowie i nauczyciele PSM, orkiestra szkolna, Chór „THE HOOR” pod dyr. Tomasza Kotwicy oraz duet akordeonowy.

W imieniu wszystkich Pań, podziękowania za możliwość wspólnego świętowania, pamięć i życzenia złożyła Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Opublikowano: 10 marca 2019 10:58