WEEKEND NA SZLAKU PIASTOWSKIM

 (link otworzy duże zdjęcie)

II Piastowski Rajd Rowerowy i Spływ Kajakowy

     Mimo nie najlepszej pogody w niedzielę, 24 czerwca na zakończenie Weekendu na Szlaku Piastowskim Oddział PTTK im. Waldemara Balcerowicza i Urząd Gminy w Wągrowcu zaprosili mieszkańców Wągrowca i Gminy do udziału w II Piastowskim Rajdzie Rowerowym oraz Spływie Kajakowym. Liczna grupa, prawie 60 osobowa, rowerzystów wyruszyła równo o godzinie 12.00 spod Urzędu Gminy obwodnicą w kierunku Łęgowa. Niestety tuż po starcie zaczął padać gwałtowny deszcz, który zaskoczył część nieprzygotowanych na taką pogodę uczestników i wpłynęło na zmianę trasy. Mimo tego humory dalej wszystkim dopisywały i wszyscy, wprawdzie trochę skróconą trasą, dotarli na metę w Rgielsku, gdzie w świetlicy wiejskiej przywitały nas bardzo serdecznie panie z Koła Gospodyń oraz siedząca wygodnie na tarasie ubrana w strój ludowy Czarownica. Miała ona dla wszystkich mały prezent – słodkie paluchy! Bardzo smaczne zresztą!  Wszyscy z wielką ochotą częstowali się pysznym ciastem, kawą i herbatą oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem czekając na smażące się na grillu kiełbaski.

  Rowerzyści trochę zmokli, ale największą przygodę przeżyli kajakarze, którzy nigdzie nie mogli się schować płynąc przez Jezioro Małe Bracholińskie i Rgielskie. Dotarli na metę  całkowicie przemoczeni, ale zadowoleni i pełni satysfakcji, że dali radę. Wielkie brawa dla nich!

 Kiedy już wszyscy odpoczęli, zjedli posiłek, głos zabrał kolega Tomasz Biegun – prezes Oddziału, który przybliżył uczestnikom historię i znaczenie Szlaku Piastowskiego dla naszego regionu, gminy i miasta. Potem zaprosił do udziału w konkursach. Odpytaliśmy najmłodszych uczestników z zasad bezpiecznej jazdy rowerem Zdali egzamin na piątkę z plusem. Do kolejnych zabaw sportowo – zręcznościowych włączyli się także dorośli. Po wręczeniu nagród i upominków przyszedł czas na podziękowanie przemiłym gospodyniom za wspaniałą gościnę i ruszenie mimo znowu padającego deszczu do domu.

 

Opublikowano: 25 czerwca 2018 14:58

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 179

Zdjęcia: