Stypendium sportowe dla Igora Szymańskiego

Stypendium sportowe dla Igora Szymańskiego (link otworzy duże zdjęcie)

Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak Zarządzeniem Nr 177/2019 z dnia 20 listopada 2019 r. przyznał Igorowi Szymańskiemu - mieszkańcowi Gminy Wągrowiec stypendium sportowe, będące wyrazem uznania sukcesów sportowych osiąganych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Igor Szymański jest uczniem XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy. Należy do międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piętnastka” w Bydgoszczy. W roku szkolnym 2018/2019 do najważniejszych sukcesów sportowca można zaliczyć: IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu w konkurencji 200 m stylem klasycznym z wynikiem 2:34.24. W letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego Poznań I miejsce w konkurencji 200 m stylem klasycznym z czasem 2:41.23. Igor Szymański został powołany przez Polski Związek Pływacki  do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na okres od 15.08.2019 r. do 14.08.2020 r. Swoją postawą, umiejętnościami i zasługami godnie reprezentuje Gminę Wągrowiec. Młody sportowiec prezentuje wysoką kulturę osobistą. Zawsze jest punktualny i zdyscyplinowany, o wysokiej kulturze osobistej. Cechuje się wytrwałością oraz walecznością i dzięki tym cechom zajmuje w zawodach pływackich czołowe miejsca. Doskonale łączy naukę ze sportem, uzyskując bardzo dobre wyniki w nauce.

Wysiłek włożony w rozwój sportu i promocję Gminy został doceniony przez włodarzy Gminy Wągrowiec, a przyznane stypendium sportowe, pomoże Igorowi w podejmowaniu nowych wyzwań i zdobywaniu kolejnych osiągnięć.

Stypendium sportowe w imieniu Wójta Gminy Wągrowiec  wręczyła w dniu 12 grudnia br. Dorota Chojnacka -Szymczak – Kierownik Referatu Oświaty, życząc dalszych sukcesów sportowych, satysfakcji z osiąganych wyników, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz spełnienia marzeń i pomyślności w życiu osobistym. Na spotkaniu Igor Szymański poinformował, że osiągnął kolejny wspaniały sukces, a mianowicie w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył brązowy medal  na dystancje 200 m stylem klasycznym.

Opublikowano: 13 grudnia 2019 15:05