Stypendium sportowe dla Filipa

Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak przyznał młodemu mieszkańcowi Gminy Wągrowiec Filipowi Wekwertowi stypendium sportowe, będące wyrazem uznania dla sukcesów sportowych osiąganych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Filip jest uczniem klasy IV szkoły podstawowej, a w wągrowieckim Klubie Karate „TIGER” trenuje ponad 5 lat. Swoją postawą, umiejętnościami i zasługami godnie reprezentuje Gminę Wągrowiec. Zdobył m.in. I miejsce w konkurencji SUMO VI KUMITE WOLNE VI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KARATE SATORI CUP – 2018, III miejsce w konkurencji KUMITE WOLNE VI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KARATE SATORI CUP – 2018, I miejsce w konkurencji KUMITE CHŁOPCÓW 8,9 LAT – 34 KG W WIELKOPOLSKIEJ LIDZE KARATE WITKOWO 2018 i III miejsce w konkurencji TOR PRZESZKÓD CHŁOPCÓW 8,9 LAT W WIELKOPOLSKIEJ LIDZE KARATE WITKOWO 2018.

Młody sportowiec cechuje się wytrwałością i walecznością, jest pilny, pracowity i systematyczny. Poza osiągnięciami w dziedzinie sportu uzyskuje również wysokie wyniki w nauce.

Wysiłek włożony w rozwój sportu i promocję Gminy został doceniony przez Radnych Gminy Wągrowiec, a przyznane stypendium sportowe pomoże Filipowi w podejmowaniu nowych wyzwań i zdobywaniu kolejnych osiągnięć.

Stypendium sportowe Wójta Gminy Wągrowiec wręczyła 16 października br. Anna Pałka Sekretarz Gminy Wągrowiec życząc Filipowi dalszych sukcesów sportowych, satysfakcji z osiąganych wyników, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz spełnienia marzeń i pomyślności w życiu osobistym.

Opublikowano: 17 października 2019 15:54