Zawody w sportach obronnych o puchar Wójta Gminy Wągrowiec – Kobylec 2019

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zawody odbyły się, pomimo deszczowej pogody, w dniu 5 października 2019 r. w Kobylcu na terenie strzelnicy myśliwskiej - tor Koła Łowieckiego „Jeleń”  oraz w jej otoczeniu - bieg przełajowy.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Żelice prowadzone przez prezesa Andrzeja Piechowiaka

Uczestnicy: młodzież - SP Żelice, Zespół Szkół nr1 ul. Kcyńska, Zespół Szkół nr 2 ul. Kościuszki, Związek Strzelecki „Strzelec” RP Niezłomni, uczestnicy projektu polsko-niemieckiego,. walczono w zespołach 2 – 4 osobowych.

Sędziowanie:  Janusz Sieroń – sędzia główny zawodów, bieg przełajowy, rzut granatem

                     Michał Radunc – strzelnica broń kulowa  kbks

                     Krzysztof Drewicz – strzelnica broń pneumatyczna wiatrówka

Konkurencje:

  • Strzelanie z broni kulowej – KBKS
  • Strzelanie z broni pneumatycznej – wiatrówka
  • Rzut granatem na celność
  • Bieg przełajowy 2590 m przy różnicy ok. 25 m

Kategorie – z uwagi na zróżnicowany wiek uczestników, zawody odbywały się w dwóch kategoriach:

  • trójbój – młodzież szkół podstawowych do 16 roku życia
  • czwórbój – młodzież powyżej 16 roku życia

Wyniki zawodów:

  • trójbój  (max 300pkt)

I miejsce  - zespół I SP Żelice w składzie: Dominik Gruszka, Filip Przybysz i Eryk Sikorski (192 pkt)

                        II miejsce – zespół II SP Żelice w składzie: Łukasz Piątkowski i Paweł Ciesielski (101 pkt)

  • czwórbój (max 400 pkt)

I miejsce – zespół projektu polsko-niemieckiego w składzie: Rudiger Hoffman, Fabian Fritzen i Marvin Willenberg (310 pkt)

II miejsce – zespół ZS nr 2 w składzie: Konrad Dzikowski, Jakub Łankiewicz i Moszyński Antoni (258 pkt)

III miejsce – zespół ZS nr 1 w składzie: Monika Oleksy, Łukasz Borkowski, Sebastian Borkowski i Franciszek Dukszta (239 pkt)

IV miejsce - zespół ZS”Strzelec”RP Niezłomni w składzie: Filip Wysocki, Mikołaj Pendowski i Antoni Migas (231)

- najlepszym zawodnikiem okazał się Rudiger Hoffmann (273 pkt)

- na drugim miejscu uplasował się  Jakub Łankiewicz  (186 pkt)

- na trzecim Eryk Sikorski (154 pkt)

 Nagrody stanowiły: puchary ufundowane przez wójta Gminy Wągrowiec, busole typu wojskowego – Starosta Powiatu Wągrowiec, nośniki pamięci i gadżety – Burmistrz miasta Wągrowiec, gadżety koszulki, torby, i inne Woj.Kom.Uzup. Piła, albumy i wydawnictwa przyrodnicze Reg.Dyr.Ochr.Środowiska i Woj.Fundusz Ochrony Środ. i Gw w Poznaniu

Zwycięskie zespoły otrzymały ponadto dyplomy  ufundowane  i wykonane przez Gminę Wągrowiec

Poczęstunek, amunicję i tarcze oraz materiały konieczne do przeprowadzenia zawodów sponsorował organizator.

Ogółem w zawodach brało udział 20 zawodników, 9 osób kadra i opiekunowie zespołów oraz grono dopingujących rodziców zawodników, w szczególności tych z podstawówki.

Zawody przygotował i sprawował nadzór nad ich przebiegiem – koordynator zawodów

                                                                                                                                                                                              Lesław Pilc

Fot. WKU Piła, Janusz Sieroń

Opublikowano: 09 października 2019 08:55

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 73

Zdjęcia: