Honorowy Wawrzyn Pracy Organicznej dla Księdza Prałata Andrzeja Rygielskiego

W dniu 19 marca Unia Wielkopolan decyzją kapituły konkursu pod przewodnictwem Prof. Pawła Łączkowskiego przyznała coroczną nagrodę - Wawrzyn Pracy Organicznej.

Tegoroczne VIII Dni Pracy Organicznej odbywają się w dniach 1-16 kwietnia 2019 pod hasłem: WOLNA – WIELKA – ORGANICZNA w setną rocznicę Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, Odzyskania Niepodległości i Powstania Poznańskich Uczelni i są szczególnym wydarzeniem w życiu społecznym całego regionu.

Wawrzyny Pracy Organicznej to wyróżnienia przyznawane współczesnym organicznikom, działaczom i organizacjom, za aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się nominowany przez Wójta Gminy Wągrowiec – Przemysława Majchrzaka i Starostę Powiatu Wągrowieckiego – Tomasza Kranca, założyciel wągrowieckiego hospicjum, jadłodajni i noclegowni ksiądz prałat Andrzej Rygielski, który otrzymał „Honorowego Wawrzyna Pracy Organicznej”. Kapituła doceniła podejmowane przez Księdza Prałata inicjatywy, doskonale wpisują się w wartości, wyrażane w symboliczny sposób przez to zaszczytne wyróżnienie. Ksiądz Prałat jest propagatorem i organizatorem wielu akcji charytatywnych: spotkań świąteczno-noworocznych, zbiórek odzieży, leków, żywności, organizowania i prowadzenia kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin, a przede wszystkim pomysłodawcą i współzałożycielem Stowarzyszenia im. Ks. Niwarda Musolffa, którego ideą jest opieka paliatywna i pomoc terminalnie chorym, bezdomnym, ubogim i niezaradnym życiowo. W ramach działalności Stowarzyszenia, staraniem Księdza Prałata, została wybudowana i rozbudowana jadłodajnia oraz wybudowana noclegownia przy parafii pw. św. Wojciecha, wspierające tysiącami bezpłatnych posiłków i noclegów wszystkich potrzebujących.

Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się 11 kwietnia 2019 r. w Sali Białej Hotelu Bazar – niezwykle pięknym i dostojnym miejscu, w którym odbywały się najważniejsze wydarzenia w przedwojennym Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizacji kolejnych projektów dla dobra naszej Małej Ojczyzny!

Opublikowano: 12 kwietnia 2019 13:45