XVI edycja gminnego konkursu ekologicznego „Mali Artyści Matce Ziemi”

W dniu 3 grudnia 2018 r odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom oraz uczestnikom tegorocznej XVI edycji konkursu Mali Artyści Matce Ziemi.

img_6603.jpgimg_6604.jpgimg_6609.jpg

Na ogłoszenie o konkursie pod hasłem „Gmina na liściu malowana” odpowiedziało 34 uczestników z 4 szkół administrowanych przez Gminę Wągrowiec i przedłożyło do oceny:

- 15 prac w kategorii: klasa 4-6 szkoły podstawowej;

- 19 prac w kategorii: klasa 7-8  szkoły podstawowej oraz klasa 3 gimnazjum;

Organizacja konkursu o takiej tematyce miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej dorastających mieszkańców i zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno i bioróżnorodność.

W dniu 20 listopada 2018 r. oceny złożonych do konkursu prac dokonała komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Wójta Gminy Wągrowiec nr 125/2018 z dnia 15 listopada 2018 r. w składzie:

1. Pan Ryszard Dereżyński - przewodniczący;
  2. Pani Krystyna Urbańska - członek;
  3. Pani Dorota Piechowiak sekretarz;

Komisja konkursowa oceniała: zgodność z tematem konkursu, wykonanie, kreatywność, oryginalność, wrażenie artystyczne, prawidłowość załącznika identyfikacyjnego ( w tym gatunku drzewa, z którego liść pochodził).

Na podstawie wytycznych regulaminu konkursu do oceny jury zdyskwalifikowała 3 prace z uwagi na fakt, iż nie przedstawiały miejsc zlokalizowanych na terenie Gminy Wągrowiec.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami komisja wyłoniła 6  laureatów w w/w kategoriach wiekowych oraz 6 wyróżnień, w tym:

a) w kategorii klasy IV- VI szkoły podstawowej

Zwycięzcy

1.Piotr Gołaski

2. Hanna Baran

3. Jacek Koprowski

1. Magdalena Kaniewska

2. Wojciech Niewiadomy

3. Weronika Jurgiel

4. Marcelina Piotrowicz

b) w kategoria klasy VII- VIII szkoły podstawowej i klasa III gimnazjum

Zwycięzcy

1. Hanna Barzyk

2. Julia Gaudyn

3. Zosia Bejmowicz

1. Roksana Mackiewicz

2. Katarzyna Borek

Ponadto zadecydowano o uhonorowaniu pozostałych  uczestników konkursu drobnym upominkiem.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, dziękujemy także rodzicom i nauczycielom za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Opublikowano: 06 grudnia 2018 14:07