Podpisanie umowy o przyznanie pomocy na realizację operacji pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w Werkowie”

W dniu 5 grudnia 2018 r. Pan Przemysław Majchrzak – Wójt Gminy Wągrowiec podpisał z Zarządem Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu umowę o przyznanie pomocy na realizację operacji pn.: „Budowa świetlicy wiejskiej w Werkowie”.

werkowo.jpg

Operacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach naboru 7/2018 „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej”, Przedsięwzięcie 1.1.1 „Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej”.

W ramach zadania wybudowana zostanie świetlica wiejska, w której wyodrębniona zostanie sala świetlicowa, kuchnia, zmywalnia, magazyn, sanitariat damski i męski oraz dla osób niepełnosprawnych, korytarz, wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownia ze składem na opał. W ramach zadania wybudowany zostanie podjazd dla niepełnosprawnych, dojście do budynku oraz miejsca postojowe. Zadanie przewiduje instalację OZE w postaci pompy ciepła powietrze-woda do podgrzewania wody użytkowej.

Zakres prac objęty niniejszym zadaniem obejmuje tylko i wyłącznie roboty budowlane – bez wyposażenia obiektu.

Wartość projektu: 531 846,44 zł, w tym wartość dofinansowania: 338 413,00 zł.

Termin realizacji: 2019 rok.

Opublikowano: 06 grudnia 2018 13:17