PCK w szkole

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu w współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Pawłowie Żońskim są organizatorami programu edukacyjnego „Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby PCK”, który realizowany jest wśród uczniów drugich i trzecich klas. Program został opracowany przez Zarząd Główny PCK i realizowany jest wśród młodzieży na terenie całego kraju.

Celem programu jest promocja: zdrowia, bezpieczeństwa, higieny, przyrody i wartości humanitarnych. Koordynatorkami programu są nauczycielki klas wczesnoszkolnych: Ewa Ćmielewska i Anna Makarewicz. Pierwszym prelegentem programu był Jan Maćkowiak, prezes PCK w Wągrowcu, który zapoznał młodzież z celem realizowanego programu, omówił znaczenie międzynarodowej organizacji czerwonokrzyskiej oraz wręczył wszystkim uczestnikom kolorowanki do poszczególnych wykładów oraz legitymację członka Klubu Wiewiórka PCK. Podczas kolejnych wykładów i pokazów prelegentami będą przedstawiciele: Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Komendy Policji, Nadleśnictwa Durowo, Naturhause – dietetyk oraz Arun Goel – lekarz stomatolog. Podsumowanie programu odbędzie się w miesiącu czerwca, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a szkoła wyróżnienie za czynny udział w realizowaniu programu.

JM

Opublikowano: 12 października 2018 09:50