,,Budowa Otwartej Strefy Aktywności – OSA w Przysieczynie”

Zadanie dofinansowane jest ze środków
Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym
– Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2018.

W dniu 14 września 2018 r. Gmina Wągrowiec podpisała umowę na realizację zadania pn.: „Budowa Otwartej Strefy aktywności – OSA w Przysieczynie”. Wykonawcą została firma GRINGO Jarosław Mikołajczak z siedzibą w Wągrowcu. Wykonawca wyłoniony został w drodze przetargu nieograniczonego. Wartość zadania zgodnie z podpisaną umową wynosi 145 109,16 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 50 000,00 zł.

W ramach zadania planowany jest do wykonania wariant rozszerzony projektu, który obejmuje łącznie powierzchnię 602,5 m2, w tym:

- siłownię plenerową, w ramach której wbudowanych zostanie 6 urządzeń: drabinka z podciągiem, jeździec, ława z prostownikiem pleców, orbitek, wioślarz i twister z wahadłem;

- strefę relaksu, w ramach której zlokalizowany zostanie: stół do szachów z czterema siedziskami, ławka z ruchomymi platformami, 4 ławki montowane na stałe oraz wykonana zieleń – nasadzenia;

- plac zabaw o charakterze sprawnościowym, w ramach którego powstanie: tyrolka, sześciokąt wielofunkcyjny, platforma do balansowania oraz ogrodzenie placu zabaw.

Ponadto zamontowane zostaną: regulamin placu zabaw, kosz na śmieci oraz stojak na rowery.

Obiekt będzie miał kształt nieregularny – nakładających się kół, w których wyodrębnione zostaną trzy strefy:

- pierwsza: ogrodzony plac zabaw wyłącznie z urządzeniami sprawnościowymi dla dzieci o powierzchni 369,5 m2, o nawierzchni piaskowej;

- druga: strefa siłowni plenerowej zlokalizowanej na bazie dużego koła z urządzeniami zlokalizowanymi po obrysie koła o nawierzchni trawiastej;

- trzecia: strefa relaksu o nawierzchni trawiastej. Strefa relaksu częściowo zostanie oddzielona drzewami.

Strefa siłowni plenerowej oraz relaksu łącznie zajmuje powierzchnię 215,5 m2. Natomiast dojście do obiektu zajmuje 17,5 m2.

Opublikowano: 27 września 2018 07:49