Wągrowieccy strażacy pojadą do Warszawy

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wągrowieckiego zostali laureatami w XX Wojewódzkim Konkursie Kronik OSP, którego podsumowanie odbyło się 4 sierpnia w  Wolsztyńskim Domu Kultury. Wszystkich przybyłych powitał Henryk Żok, członek Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu, natomiast podsumowania konkursu dokonała Małgorzata Judasz, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP w Poznaniu. Wągrowieccy laureaci eliminacji wojewódzkich: Alicja Czajkowska i Kazimierz Czajkowski - oboje OSP Czerlin, Agata Malewska - OSP Runowo, Stefania Pawlak - OSP Łekno, Klaudia Majda i Jarosław Kędziora - oboje OSP Panigródz, Tomasz Dembski - OSP Oleszno oraz Jan Maćkowiak - wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP. Po zaprezentowanym programie artystycznym wszyscy zostali nagrodzeni nagrodami i dyplomami. Ponadto na XXV Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kronik OSP, który odbędzie 28 września w Warszawie zakwalifikowali się kronikarze z terenu powiatu wągrowieckiego: Agata Malewska, Alicja Czajkowska i Kazimierz Czajkowski, Tomasz Dembski i Jan Maćkowiak. Warto wspomnieć, że już kilka razy kronikarze z powiatu zdobywali najwyższe trofea na szczeblu ogólnopolskim.

Jan Maćkowiak

Opublikowano: 07 sierpnia 2018 06:15