III wyprawa rowerowa młodzieży szkolnej Gminy Wągrowiec „Szlakiem ścieżek przyrodniczych – na żywo z przyrodą”

W piątek 15 czerwca Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” wągrowieckiego Oddziału PTTK po raz trzeci zaprosił uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Łekna do udziału w trzeciej edycji wyprawy rowerowej „Szlakiem ścieżek przyrodniczych Gminy Wągrowiec” – imprezy finansowanej przez Urząd Gminy Wągrowiec.

W tym roku nasi rowerzyści spotkali się w Ośrodku Edukacji Leśnej w Durowie, gdzie razem z opiekunami zwiedzili tamtejszą ścieżkę przyrodniczą. Dalej obie grupy pojechały już razem. Trasa prowadziła obwodnicą, dalej do Rgielska, następnie przez las do kolejnej ścieżki przyrodniczej „Bracholińska Ostoja”. Końcowy odcinek drogi dał się wszystkim trochę we znaki, bo jazda na rowerze  piaszczystą drogą wcale nie należała do łatwych. Na mecie czekał na wszystkich odpoczynek i smaczny posiłek. Pyszna kiełbasa z grilla, którą przygotowała dla nas żona pana sołtysa, chleb ze smalcem i ogórkiem, cos słodkiego i napoje. Po odpoczynku i zwiedzeniu ścieżki, jak co roku odbył się konkurs przyrodniczy, oraz konkurs wiedzy dotyczącej bezpiecznej jazdy na rowerze. Kulminacyjnym punktem rajdu było losowanie nagród i upominków za udział w konkursach i wyprawie. Organiatorzy dziękują panu sołtysowi, jego żonie i mieszkańcom Gminy Wągrowiec za pomoc i wspaniałe przyjęcie uczestników rajdu w Bracholinie.

Opublikowano: 21 czerwca 2018 14:43