Miejsko-Gminne Zawody drużyn OSP

Aż 1000 punktów zdobyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Ochodzy podczas Miejsko – Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych, które przeprowadzone zostały 24 czerwca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.

Z niecierpliwością czekano na rozpoczęcie zaplanowanych zawodów strażackich, gdyż tego dnia lejący momentami deszcz kilka razy sprawił psikusa. Jednak dla strażaków – ochotników kontakt z wodą to codzienność. Po lekkim rozpogodzeniu na płycie stadionu pojawiły się drużyny strażackie, aby sprawdzić swoje umiejętności w sztafecie i zmaganiach bojowych. Ze względu na deszczową pogodę zrezygnowano podczas zawodów z przeprowadzenia musztry, którą kilka lat temu wprowadził do zawodów strażackich Zarząd Miejsko – Gminny Związku OSP RP w Wągrowcu.

Jako pierwsza wystąpiła w sztafecie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sienna, której zawodnicy miele za zadanie jak najszybciej pokonać kolejne przeszkody  według przepisów CTiF. Następnie przystąpiły do rywalizacji dwie drużyny kobiece „C”, po których wystartowali strażacy z kategorii „A” dając prawdziwe widowisko.

Jury pod przewodnictwem st. kpt. Jacka Rochowiaka z Komendy Powiatowej PSP sprawnie podsumowała wyniki startujących drużyn strażackich w poszczególnych kategoriach, które przedstawiają się następująco:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

I -  Ochodza 1000 pkt.

II – Runowo 999 pkt.

III - Sienno 956 pkt.

IV - Brzeźno Stare 897 pkt.

Kobiety kategoria „C”:

I – Sienno 144 pkt.

II – Ochodza 167 pkt

Kategoria „A”:

I – Sienno 117 pkt.

II – Pawłowo Żońskie 124 pkt.

III – Wągrowiec 125 pkt.

IV – Kaliszany 138 pkt.

V – Runowo 140 pkt.

Za tegoroczne osiągnięcia pucharem przechodni została uhonorowana OSP w Siennie. Miłym akcentem było uhonorowanie Adriana Kabata z OSP w Runowie, który tego dnia obchodził swoje osiemnaste urodziny.

Sporym zaskoczeniem było nie wystąpienie OSP w Łeknie, która wielokrotnie zdobywała najwyższe miejsca na zawodach, a nawet zdobyła puchar przechodni.

Puchary, medale i dyplomy uczestnikom wręczali Krzysztof Poszwa – burmistrz Wągrowca, Przemysław Majchrzak – wójt gminy Wągrowiec, Andrzej Kuraszkiewicz – prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Wągrowcu, bryg. Zbigniew Dziwulski – komendant Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu.

Wszystkim przybyłym podziękował za udział w zmaganiach sportowo – pożarniczych Łukasz Wiatrowski – prezes Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Wągrowcu, który to zarząd był organizatorem. Po raz kolejny komentatorem zawodów był Andrzej Woźnicki – członek prezydium Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Wągrowcu.

Wyróżnienia oraz smaczny posiłek regenerujący ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Wągrowcu i Urząd Gminy Wągrowiec.

Tekst i foto

Jan Maćkowiak