Komunikat dotyczący szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem suszy rolniczej

W związku z komunikatem Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa o zagrożeniu suszą na terenie Gminy Wągrowiec, Wójt Gminy Wągrowiec informuje, że poszkodowani rolnicy mogą wystąpić z wnioskiem do Gminnej Komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych, powołanej przez Wojewodę Wielkopolskiego Zarządzeniem nr 263/15 z dnia 30 kwietnia 2015 r. z późn. zm. o oszacowanie strat w uprawach polowych.

Do dnia 2 lipca 2018 r. w Urzędzie Gminy Wągrowiec złożono 375 wniosków. Gminna Komisja przeprowadza już wizje lokalne, na podstawie których dokona szacowania wielkości szkód w zgłoszonych gospodarstwach.

Druki zgłoszenia szkód można pobrać w załączeniu, u sołtysa lub w Urzędzie Gminy – pok. 102.

UWAGA !

Do zgłoszenia należy dołączyć wniosek o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych na 2018 rok.

Opublikowano: 02 lipca 2018 08:48

Załączniki: