Spotkanie gminnej komisji szacującej szkody w rolnictwie

W Urzędzie Gminy Wągrowiec spotkali się przedstawiciele zespołu Komisji powołanej przez Wojewodę do szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

Celem spotkania było omówienie wytycznych dotyczących szacowania szkód w uprawach rolnych obowiązujących w bieżącym roku oraz wzorów protokołów szacowania szkód zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. Poruszone zostały również ważne kwestie dotyczące udzielania pomocy poszkodowanym rolnikom przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Wągrowiec – Przemysław Majchrzak, Przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej - Anna Majer i Andrzej Torzewski, przedstawiciel Powiatowego Zespołu Doradczego w Wągrowcu - Łukasz Kowalski oraz pracownik referatu finansowego Urzędu Gminy Wągrowiec - Elżbieta Basińska.

W załączeniu publikujemy wytyczne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla Komisji.

Opublikowano: 22 czerwca 2018 14:47

Załączniki: