Pierwsza Seniorka z Gminy Wągrowiec otrzymała KOPERTĘ ŻYCIA

Pani Anna Tyszkiewicz jest pierwszą seniorką z terenu Gminy Wągrowiec, której Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu Paulina Meller-Biegańska oraz pracownik Referatu Obywatelskiego i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Wągrowiec Marta Miller w imieniu Wójta Gminy Wągrowiec wręczyły „Kopertę życia”.

Pani Anna nie kryła swojego wzruszenia, że jest pierwszą osobą, która otrzymała kopertę. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu przekazała instrukcję jak wypełnić kartę. Pracownicy socjalni postarają się dotrzeć „Kopertami życia” do jak najszerszej grupy seniorów Gminy Wągrowiec.

Gmina Wągrowiec przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji wspierania seniorów. „Koperta życia” to projekt socjalny, który ma na celu zapewnienie starszym, samotnym, niepełnosprawnym mieszkańcom Gminy Wągrowiec, wsparcia w sytuacjach wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia podczas udzielania pomocy przez służby medyczne, socjalne lub inne.

Realizacja projektu socjalnego zwiększa szansę na natychmiastową reakcję ze strony służb.  Przybywające na miejsce służby w sytuacji kiedy pacjent jest nieprzytomny, a tym samym nie jest w stanie podać informacji o chorobie, zażywanych lekach, znajdując kopertę odczytują informacje, które niejednokrotnie, w sytuacji gdy o życiu ludzkim decydują sekundy mogą być bardzo pomocne. „Koperta życia” to plastkiowa koperta, w środku której znajduje się informacja o chorobach pacjenta, przyjmowanych lekach, uczuleniach, kontakcie do rodziny oraz nazwie i adresie przychodni. Dodatkowo dołączone są dwie naklejki, które po naklejeniu w widocznym miejscu umożliwają  szybką lokalizację miejsca koperty (np. drzwi szafy, kredensu).

„Kopertę życia” można również pobrać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu, ul. Janowiecka 98A, 62-100 Wągrowiec.

Opublikowano: 20 czerwca 2018 15:46