Święto Mleka w Kaliszanach

W dniu 3 czerwca 2018 roku odbył się w Kaliszanach festyn okolicznościowy "Święto Mleka". Impreza ta ma charakter cykliczny - przeprowadzono ją po raz piąty z rzędu,a organizatorzy, zachęceni wyrazami zadowolenia uczestników, planują już następną.

Na teren przylegający do świetlicy wiejskiej już od rana wjechały pojazdy Ochotniczej Straży Pożarnej i firmy instalującej różne urządzenia festynowe, z kuchni dobywały się smakowite zapachy, pracownicy GOK -u instalowali nagłośnienie, organizatorzy: członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Jeziora Kaliszańskiego, Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołectw Kaliszany i Toniszewo uwijali się przy budowie stanowisk degustacji, konsumpcji i innych przyjemności. Temat główny: mleko i jego przetwory. To nie przypadek: Kaliszany i Toniszewo tworzą tzw. "Dolinę Mleczną" - przytłaczająca większość gospodarstw tych wsi zajmuje się produkcją mleka a grupa producentów mleka jest poważnym graczem na lokalnym rynku. Z tego kierunku wpływają środki na organizację festynu ale największym sponsorem jest Gmina Wągrowiec, wspierająca festyn jako zadanie publiczne.

I działo się: w samo południe tłumy gości mogły zaznać miejscowej gościnności - że tak do rymu. Wśród nich był Wójt Gminy Wągrowiec, pan Przemysław Majchrzak, Skarbnik Gminy Wągrowiec, pani Dorota Knopczyńska, radni Gminy Wągrowiec, zaproszeni sołtysi, mieszkańcy okolicznych wsi, a zwłaszcza liczne grono dzieci. To dla nich pracownicy GOK - u zorganizowali najwięcej konkursów i zabaw, ale były też dla dorosłych: dojenie mleka na czas, pokazy siły i wiedzy a wszystko na wesoło. Do wieczora odwiedziło festyn ponad 200 osób i nikt się nie skarżył😍.
Pozostaje tylko zaprosić na następny, a organizatorom życzyć zapału.

Opublikowano: 12 czerwca 2018 15:13