Dzień Matki w Krośnie

„Każdą inną ludzką miłość zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość Matki ma się bez zasług i bez zdobywania” – słowami Adama Asnyka  Danuta Brodowska, Przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet powitała przybyłe, 29 maja 2018 r. do świetlicy wiejskiej w Krośnie, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wągrowiec.

W imieniu samorządu Gminy Wągrowiec życzenia oraz kwiaty złożyli Przewodniczący Rady Gminy Wągrowiec Jerzy Łukaszczyk oraz radny Krzysztof Śmigielski.

Na uroczystościach obecni również byli: Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch oraz Sekretarz Radosław Kubisz, Prezes Powiatowego Forum Kobiet Małgorzata Strzelecka oraz sołtys Krosna Karina Kieliszczyk. Wyjątkowym prezentem dla Mam z okazji Ich święta był wiersz Pani Małgorzaty Osuch dedykowany Matkom i odczytany przez autorkę.

Co roku z okazji Dnia Matki wyróżnienia za matczyny trud i oraz aktywność w środowisku wiejskim otrzymują Matki zgłoszone przez Koła Gospodyń. W tym roku gratulacje otrzymały Panie: Urszula Walkowska z Sienna, Halina Mucha z Rąbczyna, Aleksandra Rymer z Oporzyna, Ewa Brodowska z Krosna, Janina Kręcichwost z Łęgowa, Teresa Górska z Pawłowa Żońskiego, Marianna Messyasz z Ochodzy, Anna Sosnowska z Łazisk, Jadwiga Adamska z Kaliszan, Wanda Sergiel z Siedleczka, Genowefa Brzykcy z Rąbczyna oraz Krystyna Borkowska z Kobylca.

Wszystkim Matkom życzymy wszelkiej pomyślności, radości i zadowolenia z potomstwa oraz sukcesów i samych pogodnych dni.

Opublikowano: 29 maja 2018 13:18