Hafciarki na medal!!!

12 maja br w Szubińskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie 56 Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk organizowanego przez tę instytucję. Panie z koła hafciarskiego działającego przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu po raz kolejny odniosły tam wielki sukces. Każda z uczestniczek tegorocznego konkursu odjechała z Szubina z dyplomem i nagrodą. Z wągrowieckiego środowiska na szubińską imprezę wpłynęło 59 prac z dzieciny haftu pałuckiego oraz 7 rzeźb autorstwa Piotra Marciniuka z Kobylca, który za swoje prace otrzymał 2 nagrodę. Pozostałe uczestniczki zajęły: I miejsce Violetta Łochowicz (Bracholin), Maria Tomczak (Rudnicze), Irena Zielińska (Łukowo), II miejsce: Barbara Nojgebauer (Mieścisko), Irena Nogalska (Łaziska), III miejsce: Maria Gruchała (Siedleczko), Krystyna Bylicka (Koninek), Elżbieta Brzezińska (Nakło nad Notecią), Krystyna Różańska (Rgielsko). Wyróżnienia otrzymały: Barbara Kalka (Łekno), Wanda Szewczyk (Wągrowiec), Iwona Nowak (Budziszewo).

Współorganizatorem tegorocznego konkursu w Szubinie była m.in. Gmina Wągrowiec, której wójt Pan Przemysław Majchrzak był obecny podczas podsumowania i wręczenia nagród laureatom tego prestiżowego wydarzenia. Dla podkreślenia zasług i uznania dla naszych twórców regionalnych dwa dni później w Sali sesyjnej Gminy Wągrowiec na zaproszenie Pana wójta odbyło się spotkanie ze wszystkim członkami koła hafciarskiego z wągrowieckiej Opatówki oraz z regionalistami z naszego powiatu. W spotkaniu brali udział m.in. przewodnicząca Rady Powiatu Pani Małgorzata Osuch, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Wągrowcu Pani Małgorzata Kranc-Rybczyńska, była dyrektor tejże placówki Pani Zofia Zawol, po. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie Pan Kamil Zawadzki, była dyrektor tej placówki Pani Krystyna Urbańska, proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz parafii pw. Św. Mikołaja w Tarnowie Pałuckim ks. Marek Rerek a także Zbigniew Tomczak prezes Towarzystwa Miłośników Łekna. Podczas spotkania wójt Gminy Wągrowiec wyraził wielki szacunek dla pracy twórców regionalnych, którzy swoim dziełem promują nasz region. Słowa uznania do regionalistów skierowała również Pani przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Wągrowcu Pani Małgorzata Kranc-Rybczyńska.

Na koniec każdy z zaproszonych gości otrzymał drobne upominki oraz bilety na występ zespołu Śląsk ufundowane przez Gminę Wągrowiec.

(W.G.)

Opublikowano: 23 maja 2018 08:20