„Powiedz ludziom, że kocham ich…” - Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej

16 maja w Gminnym Ośrodku Kultury rozbrzmiały piosenki i pieśni religijne podczas Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej. Zorganizowaliśmy ten konkurs po raz pierwszy i ku naszej radości spotkał się on z dośd licznym odzewem ze strony szkół podstawowych i gimnazjów.
W roku obchodów 100.rocznicy odzyskania prze Polskę Niepodległości, piosenkami podziękowaliśmy Bogu za wolnośd. Hasło przewodnie tego konkursu „Powiedz ludziom, że kocham ich…” ma nam przypominad, że nie jesteśmy sami na naszej drodze życia, że zawsze nam ktoś towarzyszy. Konkurs odbył się w niezwykle radosnej i przyjaznej atmosferze, wykonania pieśni przez uczestników wzbudzały często entuzjazm, ale także powodowały chwile refleksji.
Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Urbańska – Radna Powiatu Wągrowieckiego, była dyrektor GOK, a przede wszystkim inicjatorka tegoż konkursu; Arek Kuliberda – organista w Klasztorze w Wągrowcu oraz Agnieszka Ćwik – bibliotekarka filii BPGW w Rgielsku.
Wyniki konkursu:
Kategoria I – klasy IV – VI (22 uczestników)
I – Daniel Pisarek – SP nr 2 Wągrowiec
II – Jowita Sempołowicz – SP Żelice
III – Aleksandra Markiewicz – SP Skoki
Wyróżnienia: Wojciech Graczyk – SP Sienno
Patrycja Skwierzyoska – SP Skoki
Kategoria II – klasy VII i gimnazja (8 uczestników)
I – Anita Brzezioska – SP Skoki
II – Joanna Dziel – SP Skoki