Wawrzyn Pracy Organicznej dla Ireny Wojewódzkiej-Kucz

24 kwietnia 2018 roku w Sali Białej Poznańskiego Bazaru odbyła się zorganizowana przez Unię Wielkopolan VII Gala Pracy Organicznej. Tegoroczne Dni Pracy organicznej odbywające się w dniach 9-29 kwietnia – obchodzone w 100-lecie Powstania Wielkopolskiego, poświęcone są Ignacemu Janowi Paderewskiemu.

Wyróżnienia Unii Wielkopolan – Wawrzyny Pracy Organicznej - przyznawane są od 2012 roku osobom kultywującym wielkopolski etos zawodowy i społeczny.

Wawrzyn Honorowy w tym roku trafił do polskiego podróżnika, kajakarza, zdobywcy i odkrywcy Aleksandra Doby.

Wawrzyna imienia Emilii Sczanieckiej otrzymała Irena Wojewódzka-Kucz, zasłużona działaczka społeczna, m.in. Prezes Wielobranżowej Spółdzielni Inwalidów w Wągrowcu, radna Rady Powiatu Wągrowieckiego, Prezes Stowarzyszenia „REHABILITACJA” im. Karola Marcinkowskiego w Wągrowcu działającego na rzecz Chorych Niepełnosprawnych i Ich Rodzin.  Statuetkę w imieniu laureatki odebrała wnuczka. W uroczystości uczestniczyli Wójt Gminy Wągrowiec – Przemysław Majchrzak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu - Paulina Meller-Biegańska oraz członkowie Stowarzyszenia Rehabilitacja w Wągrowcu. W trakcie imprezy można było obejrzeć prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wągrowcu, placówki której inicjatorem i pomysłodawcą była Irena Wojewódzka-Kucz.

Wawrzyna w kategorii kultura otrzymał Ryszard  Łuczak – jeden z najpopularniejszych poznańskich chórmistrzów - dyrygent Poznańskiego Chóru Nauczycieli.

Wawrzyn w kategoria Edukacja trafił do Ryszarda Rychlewskiego - byłego sportowca, piłkarza Warty Poznań, animatora sportu.

W kategorii praca na rzecz wspólnot lokalnych statuetkę Wawrzyn Pracy Organicznej otrzymał Tomasz Klauza, twórca Muzeum Napoleońskiego i Gwiezdnych Wojen, natomiast w kategorii partnerska formuła budowania gospodarki Wawrzyna otrzymała ENEA S.A., która zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej dla gospodarstw domowych i firm.

Zwycięzcą konkursu o Wielkopolską Nagrodę Jakości został Urząd Gminy Dopiewo.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizacji kolejnych projektów dla dobra naszej Małej Ojczyzny!

Opublikowano: 25 kwietnia 2018 14:54