Między nami paniami i kołami, czyli integracyjne spotkanie KGW

W sali widowiskowej w Łeknie odbyło się Wiosenne Spotkanie Integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Wągrowiec. Marta Nikodem-Nowicka - przewodnicząca KGW Łekno powitała bardzo serdecznie wszystkich przybyłych. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Przemysław Majchrzak - Wójt Gminy Wągrowiec, Krystyna Urbańska – radna Rady Powiatu Wągrowieckiego, Piotr Zawadzki – radny Rady Gminy, przedstawicielki  Koła Terenowego Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia „Krajowe Forum Kobiet” na czele z przewodniczącą – Małgorzatą Strzelecką oraz Panie z Koła Hafciarek - mieszkanki Gminy Wągrowiec - działającego przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu.

Podczas spotkania Wójt Gminy wręczył przedstawicielkom kół album „Kulinarne podróże po Wielkopolsce” wydany pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. W publikacji zaprezentowane zostały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszego województwa, wśród których, jak podkreślił wójt, Gmina Wągrowiec z dumą zaprezentowała swoje koła. Wraz z albumami w ramach podziękowań za dotychczasową aktywną działalność Wójt przekazałbilety na Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który odbędzie się w poznańskiej Arenie.

Impreza odbyła się przy poczęstunku przygotowanym przez panie ze wszystkich 23. Kół –Spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa, rozmowy. Było również okazją, żeby się lepiej poznać, oraz wymienić się przepisami na potrawy.

Panie planują już kolejne spotkania o takim charakterze.

Opublikowano: 12 kwietnia 2018 12:21