Wielkanocne konkursy rozstrzygnięte!

26 marca 2018 roku ogłoszono wyniki gminnych konkursów „Na najpiękniejszą palmę” oraz „Kartka Wielkanocna”. Uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursów dokonał Wójt Gminy Wągrowiec pan Przemysław Majchrzak, Pani Krystyna Różańska, przewodnicząca jury oraz dyrektor GOK Krystyna Urbańska. Wszyscy zwycięzcy zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie.

Oceny wszystkich prac konkursowych dokonała komisja konkursowa w składzie: Krystyna Różańska – przewodnicząca, Krystyna Urbańska, Romana Ptak, Jowita Nowak, Kamil Zawadzki. W konkursie na palmę oceniono 26 palm w trzech kategoriach wiekowych. Wykonawcy palm zobowiązani byli w myśl regulaminu konkursu użyć materiały naturalne (np.: bukszpan, bazie, suche kwiaty), krepa, wstążka, wydmuszki, bibuła itp. Wysokość palmy dowolna.

W I Kategorii (zespół, np.: placówka oświatowa – szkoła lub klasa, świetlice, kółka zainteresowań, Koła Gospodyń Wiejskich itp.

I miejsce przyznano sołectwu Brzeźno Stare,

Miejsce II - KGW Rgielsko,

Miejsce III- KGW Micharzewo

Wyróżnienie: Stowarzyszenie „Pisanki" z Runowa

II KATEGORIA (indywidualna) dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wągrowiec.

I miejsce - Karolina Pilarska, SOSW Wągrowiec

II miejsce - Weronika Politowska, ZSP Łekno

III miejsce - Magdalena Lisiecka, ZSP Łekno

Nagrody wyróżnienia:

Wojciech Gulczyński – SP Łaziska

W III kategorii (młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli) jury przyznało dwie równorzędne nagrody pierwsze dla Anny Kazimierczak z Bracholina oraz Teresy Jóźwiak z Toniszewa.

Nagrodę wyróżnienia przyznano Mikołajowi Jarosz z Koninka

310 kartek wielkanocnych wpłynęło na konkurs „Kartka wielkanocna”. Pomysłowość wykonawców kartek była ponad przeciętna ze względu na formę i technikę wykonanych prac. Były kartki wykonane metodą rysunku ręcznego , jednak w większości prac uczestnicy zastosowali takie materiały jak: plastelina, bibuła, wiórki z drewna, ziarenka kawy, guziki, krepina i wiele innych.

Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych i tak:

W kategorii I klasy - I/III jury przyznało:

I miejsce – Judyta Kosicka SP Mieścisko

II miejsce- Jagna Kostecka SP Łaziska

III dwa równorzędne miejsca - Nikodem Wicher SP nr 4 oraz Klaudia Dembna Mieścisko

Nagrody wyróżnienia otrzymali:

Kinga Willish – Akademia talentów Wągrowiec, Julia Frieske - SP Panigródz, Julia Drzazgowska - SP Żelice, Kacper Rojtek - SP Mieścisko, Aleksandra Ratajewska - SP Wapno.

Kategoria II - klasy IV /VI

I miejsce- Paweł Ciesielski – SP Żelice

II miejsce - Dominika Nowak – SP Mieścisko

III miejsce - Marcelina Piotrowicz SP Łaziska oraz Kacper Makowiecki Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wągrowcu