Bajkowe ABC

66 uczniów klas I/IV ze szkół z terenu powiatu wągrowieckiego przybyło do Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie by uczestniczyć w finale konkursu „ Bajkowe ABC” – IX edycji konkursu. Finał odbył się 23 marca, wcześniej w niektórych szkołach miały miejsce eliminacje kwalifikujące do finału.

Konkurs zgodnie z wcześniej rozpisanym regulaminem odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I – uczniowie klas I i II szkół podstawowych (znajomość treści pięciu opowiadań ze zbioru Ewy Szelburg-Zarembiny - „Najmilsi")

Kategoria II – uczniowie klas III i IV szkół podstawowych (znajomość „Piątka z Zakątka” Krystyny Drzewieckiej)

W grupie młodszej zwycięzców udało się wyłonić po pierwszym etapie, należy tu jednak podkreślić niezwykłą pamięć i rozumienie treści zważywszy na wiek finalistów. Ostatecznie zwycięzcami zostali:

I Miejsce - Maja Piątek - ZSP Łekno

II Miejsce – Julia Nowaczyk SP Nr 4

III Miejsce – Alicja Ślężak – Morakowo

W grupie starszej potrzebne były cztery etapy, by wyłonić zwycięzców konkursu. Po pierwszym etapie w formie wyboru odpowiedzi na 48 uczestników 26 otrzymało maksymalną ilość punktów. Ostatecznie zwycięzcami w tej kategorii zostali

I miejsce – Amelia Hermańska SP nr 2 Wągrowiec

II miejsce - Lena Szymczak Morakowo

III miejsce – Zuzanna Szulc Łaziska

W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół z terenu Powiatu Wągrowieckiego: SP nr 3 Wągrowiec, SP Nr 4 Wągrowiec, Niemczyn, Panigródz, Mieścisko, Morakowo, Gołańcz, SP Nr 2 Wągrowiec, Łekno, Żelice.

Zwycięzcy otrzymali bony wartościowe do zrealizowania w jednej z wągrowieckich księgarń, dyplomy i gadżety, pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa i gadżety. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, opiekunom dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury i pracownicy biblioteki, (którzy opracowali zestaw pytań) składają gratulacje i podziękowania za uczestnictwo w konkursie.

Zanim finaliści przystąpili do rozwiązywania testów przywitani zostali przez Krystynę Urbańską, dyrektor GOK oraz wójta Gminy Wągrowiec pana Przemysława Majchrzaka, który na wstępie pogratulował obecności w finale, a także zachęcał do przyjaznej rywalizacji i obdarował słodyczami w postaci świątecznych cukierków.

Tekst i foto: GOK Łekno

Opublikowano: 26 marca 2018 20:44