Marzenia się spełniają!

Hala sportowa w Łeknie już otwarta! Podczas uroczystości w dniu 1 lutego 2018 r. ksiądz bp. Bogdan Wojtuś poświęcił pierwszy taki obiekt na terenie Gminy Wągrowiec.

Budowa hali pochłonęła sporo pieniędzy z gminnego budżetu. Samorząd postarał się także o dofinansowanie. Inwestycja kosztowała 5.937 996,30 złotych, z czego 2.409 400.000 złotych pozyskano z Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Zadanie było realizowane w okresie 05.04.2016 – 01.12.2017.

Uroczystość otwarcia zgromadziła setki osób. Byli wśród nich parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy gminy i najbardziej zainteresowani - uczniowie. Wszystkich przybyłych powitała Beata Górna – zastępca dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łeknie. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrał dyrektor szkoły Jacek Brzostowski, który powitał wszystkich przybyłych na uroczystość.

Po występie małych baletnic z Przedszkola w Łeknie głos zabrał Wójt Gminy Wągrowiec, Przemysław Majchrzak, który powiedział: „W roku jubileuszowym 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego, jako szczególne wotum wdzięczności za wolność i wychowanie naszym przodkom, szkole imienia Powstańców Wlkp. przekazujemy nowy budynek Hali Gimnastycznej, życząc, by służył rozwojowi kultury fizycznej i w duchu sportowej rywalizacji kształtował charaktery młodego pokolenia. Droga młodzieży per aspera ad astra - przez trudy do gwiazd. Korzystajcie z długo oczekiwanego obiektu, ale szanujcie włożony w ten budynek wysiłek finansowy i pracę, by długo mogła cieszyć następne roczniki rozpoczynających naukę w szkole. Dbajcie o wyposażenie i wszystkie sprzęty troszcząc się o nie, jak o własne. Obiekt powierzam pieczy szkoły, ale nie jest on tylko dla szkoły - ma tętnić życiem po nauce, ma stać się przyjaznym  miejscem dla wszystkich: od przedszkolaka do seniora i gminnych organizacji sportowych. Potrzeba ruchu i gimnastyki niech wyznacza czas pracy tego obiektu.

Osoby zaangażowane w przedsięwzięcie otrzymały od wójta i dyrekcji szkoły pamiątkowe grawertony i statuetki. Specjalne podziękowania na ręce posłów przekazane zostały dla Pani Premier Beaty Szydło za uruchomienie przez Radę Ministrów programu rozwoju szkolnej bazy sportowej oraz dla Ministra Sportu i Turystyki – Witolda Bańki za wdrażanie programu rozwoju szkolnej bazy sportowej i wsparcie udzielone Gminie Wągrowiec. Podziękowania i kwiaty od Wójta Przemysława Majchrzaka oraz zastępcy Wójta Jolanty Maciejewskiej otrzymali również wykonawcy, inspektorzy nadzoru, byli właściciele gruntu, na którym została pobudowana sala, radni Rady Gminy i Przewodniczący Rad obecnej i poprzednich kadencji, nauczyciele za organizację pracy szkoły i zapewnienie bezpieczeństwa w czasie trwania budowy, uczniowie za grzeczność i wyrozumiałość, mimo licznych niedogodności podczas budowy oraz współpracownicy, których wiedza i skrupulatność pozwoliły bezpiecznie przeprowadzić proces budowy i rozliczenia.

Wójt poprosił ks. biskupa Seniora Bogdana Wojtusia, który w roku 2006 dokonał poświęcenia kamienia węgielnego pod rozbudowę szkoły o poświęcenie nowej sali. Ks. bp również zwrócił się do zebranych, szczególnie do młodzieży - podkreślając, że sport rzeźbi nie tylko ciało, ale i charakter.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, przeplatany pokazami sportowymi.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Przemysław Majchrzak w uznaniu zasług został wyróżniony medalem z okazji 70-lecia LZS, który przekazał Tadeusz Tomaszewski - Przewodniczący RW LZS w Poznaniu.

Na zakończenie uroczystości na salę wjechał imponujący tort przygotowany przez Radę Rodziców, z którego pierwszy kawałek odkroił Wójt.

Mieszkańcy mogą już korzystać z obiektu o powierzchni użytkowej 1583,87 m kw. w skład którego wchodzą: arena sportowa o wymiarach 20x35,95 m z kurtyną grodzącą umożliwiającą lepsze wykorzystanie sali, siłownia, sala dydaktyczna do nauki metodą eksperymentu, zespół szatniowo-sanitarny, 3 magazyny na sprzęt sportowy oraz trybuny dla ponad 200 kibiców.

Budynek został wybudowany jako energooszczędny dzięki zastosowaniu:

- materiałów ociepleniowych o niskich współczynnikach przewodzenia ciepła (ocieplenie, dachu, ścian, posadzek),

- okien i drzwi o niskim współczynniku przenikania ciepła,

- pomp ciepła zasilanych z dolnego źródła ciepła na potrzeby ogrzewania i c.w.u.,

- ogrzewania podłogowego niskotemperaturowego (ok. 11,2 km rur w zwojach ogrzewania),

- rolet zewnętrznych,

- opraw elektrycznych LED.

Klimatyzowana sala sportowa posiada własne nagłośnienie oraz świetną akustykę, ponadto dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych: winda komunikująca poziom sali i piętra szkoły, podjazdy do budynku oraz toaleta.

Po uroczystości wszyscy goście udali się na poczęstunek, natomiast dla uczniów Wójt ufundował kiełbaskę z bułką.

Zapraszamy do galerii: http://gminawagrowiec.pl/galeria/zdjecia/15567/otwarcie_hali_sportowej_w_leknie__1022018

Opublikowano: 05 lutego 2018 09:44