Byśmy Jej nigdy już nie stracili

Byśmy Jej nigdy już nie stracili - te słowa były główną ideą montażu słowno-muzycznego zaprezentowanego przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkonego w Łeknie. Szkoła nosząca imię Powstańców Wielkopolskich gościła w dniu 30 grudnia 2017 r. mieszkańców Gminy Wągrowiec przybyłych na Gminne Obchody Święta Niepodległości.

Po mszy św. odprawionej o godz. 18.00 przez ks. proboszcza Marka Rerka w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, w intencji Powstańców Wielkopolskich, niepodległościowy korowód  udał się na Rynek - Plac Powstańców Wielkopolskich. Po wspólnym odśpiewaniu Roty i salwie oddanej z armaty, pod tablicą upamiętniającą miejscowych Powstańców Wielkopolskich przedstawiciele władz powiatu ze Starostą Tomaszem Krancem, władz gminy z Wójtem Przemysławem Majchrzakiem, radni Rady Gminy Wągrowiec, sołtysi oraz delegacje złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

W szkole wspólnie odśpiewany został Hymn Polski. Wszyscy zebrani obejrzeli okolicznościowy występ dzieci, po którym Wójt Gminy Wągrowiec wręczył nagrody laureatom konkursów powstańczych.

Po wzbogaceniu patriotycznego ducha wszyscy zasiedli do powstańczego stołu na tradycyjny żurek powstańczy, kawę oraz anyżki i pączki Antoniego Czarneckiego, przygotowanych według zachowanych receptur.

Powstańcom Wielkopolskim Chwała, te słowa niechaj wiatr poniesie,

Powstańcom Wielkopolskim Chwała, my dumni z nich jesteśmy przecież...

Opublikowano: 31 grudnia 2017 18:53

Gminne obchody 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego