„50 lat minęło…”

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. Jednak, jak widać: jest to możliwe… To wielki dar od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem 50 lat. Żywym tego dowodem są Jubilaci, którzy w tym roku świętują swoje „Złote Gody”.

W gronie Szanownych Jubilatów znaleźli się Państwo: Alicja i Władysław Maćkowiakowie, Maria i Piotr Bednarscy, Stefania i Eligiusz Ronka oraz Stanisława i Konrad Kucharscy.

Z wielkim szacunkiem patrzymy na pary, które przez ponad 50 lat trwają w swoim związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Ten piękny jubileusz jest także okazją, aby zatrzymać się, pomyśleć i spojrzeć wstecz na to, co udało się osiągnąć i przeżyć.

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane w naszym Kraju na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach - specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który w dniu 1 grudnia 2017 r. podczas spotkania w Urzędzie Gminy Wągrowiec uroczyście wręczył Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak. W uroczystości uczestniczyli również przwodniczący Rady Gminy Wągrowiec - Jerzy Łukaszczyk oraz zastępca wójta - Jolanta Maciejewska, którzy przekazali Jubilatom okolicznościowe grawertony i kosze upominkowe.

W obecności Rodzin Wójt złożył Parom obchodzącym ten piękny jubileusz życzenia wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia, samych pogodnych dni na dalszej drodze życia oraz przeżywania w pomyślności kolejnych rocznic swojego ślubu.

Opublikowano: 07 grudnia 2017 12:55